אז בחרתם בקורס הפסיכומטרי שלנו, התפטרתם מהעבודה, זרקתם את בן/בת הזוג, נסגרתם בחדרכם, ועכשיו אתם תוהים - איפה מתחילים? מה כדאי לעשות על מנת למקסם את הסיכוי לקבל את הציון עליו אתם חולמים כבר בבחינה הפסיכומטרית הראשונה שתגשו אליה?

ראשית, אל חשש. את האתר המתקדם והאפליקציות המטורפות שלנו תקבלו מיד עם ההרשמה כך שתוכלו להתחיל ללמוד כמה שיותר מוקדם ובקצב המתאים לכם. כבר בפגישה הראשונה עם מנהלת הסניף היא תעביר לכם תדריך מלא שכולל את כל ההמלצות וההנחיות להכנה המוקדמת שלכם לקראת הקורס.

רוצים לשמוע עוד? יושבים? אתם תוזמנו לשיעור מקדים עם מורה פסיכומטרי בו תקבלו את כל הכלים וההמלצות האישיות לניצול הזמן שעד תחילת הקורס שלכם. הזדמנות טובה גם להכיר את החברים החדשים שלכם לכיתה לחודשים הקרובים.

לא יכולים להתאפק עד הפגישה עם מנהלת הסניף והשיעור המקדים? אוקיי. זה בסדר. למקרה כזה הכנו לכם כאן רשימה של מטלות שכדאי לעשות עוד לפני שתתחילו את הקורס. אגב, אם אתם חושבים שזה מגוחך לעשות הכנה לקראת קורס הכנה, תחשבו שוב! הבחינה הפסיכומטרית משמשת לקביעת מיקומכם בתחרות על מקום באוניברסיטה. זכרו כי ככל שתלמדו יותר לקראת הבחינה כך תקבלו ציון גבוה יותר. כשתגיעו לקורס תגלו שיש תלמידים שכבר שוקדים לבחינה שבועות רבים ומרגישים זאת מיד. קדימה, לעבודה!

אוצר מילים

בהערכה גסה ניתן לומר שאוצר המילים באנגלית שווה בערך 90-80 נקודות מהציון הכללי, ולכן במידה רבה זהו הנושא הבודד הגדול ביותר בתוך הבחינה הפסיכומטרית מבחינת פוטנציאל הנקודות הגלום בו. לא נשכח גם ששפה זה התחום שלוקח הכי הרבה זמן לשפר. לכן, ההמלצה היא להתחיל לשפר את אוצר המילים מוקדם ככל שניתן.

לשמחתכם לא תאלצו לתרגל אוצר מילים על כרטיסיות, דפים ושאר ירקות. השיטות האלה נשארו בשנות התשעים של המאה הקודמת. כשתתרגלו באמצעות אפליקציית BrainWash 2016 המפורסמת שלנו תגלו שאפשר ללמוד אלפי מילים חדשות בזמן קצר. זה לא קסם - הטכנולוגיה הזו היא תוצר של שנים ארוכות של מחקר ופיתוח שיצרו לבסוף את אחד היתרונות המשמעותיים שיש לכם על חברים שלכם שלא זכו ללמוד אצלנו. שעה ביום ואתם מסודרים!

קריאה באנגלית

קריאת ספר משפרת את שלושת הגורמים שהמרכז הארצי לבחינות והערכה בוחן כשהוא עורך בחינה פסיכומטרית - אוצר המילים, הבנת הנקרא ומהירות הקריאה. ספר, מגזין, עיתון יומי ואתרי אינטרנט - כולם מקורות מצוינים. הקפידו לקרוא משהו מעניין, זה יקל עליכם להתמיד (שעה ביום) ולהתחיל את הקורס ביתרון משמעותי. אגב, אם אתם צופים בסרטים וסדרות, נסו להחליף את הכתוביות מעברית לאנגלית. תופתעו כמה זה עוזר לשיפור השפה.

הכנה לכתיבת מטלת החיבור

קראו עיתונים ואתרי חדשות בדגש על עמודי הדעות. טורי הדעה יעזרו לכם לאפיין את ההבדל בין שפת כתיבה לבין שפת דיבור שחשוב להבין לקראת מטלת החיבור. יתר הכתבות יציידו אתכם בידע הדרוש להעלאת טיעונים מקוריים. קריאת עיתונים (חצי שעה ביום) תשפר גם יכולות מילוליות נוספות הנבדקות במסגרת הבחינה הפסיכומטרית (הבנת הנקרא, אוצר מילים ועוד).

לוח הכפל

המטרה שלכם היא להגיע מהר ככל שניתן למצב בו אתם מחשבים בראש כל מכפלה של שני מספרים שקטנים מ-14. זה יחסוך לכם זמן יקר בבחינה. כדי לשפר את שליטתכם בלוח הכפל ובביצוע פעולות חישוב בסיסיות מכל הסוגים מחכות לכם באתר התלמיד מגוון אפליקציות שנוצרו בדיוק למטרה זו!

חזרה על אלגברה בסיסית

מנהלת הסניף תעניק לכם את חוברת רענון היסודות האלגבריים אותה אנו ממליצים לכם לפתור טרם הקורס: פעולות חשבון בשברים, חוקי חזקות ושורשים, משוואות בנעלם אחד וכדומה. אמנם נושאים אלה נלמדים בקורס, אבל אם תתחילו קורס פסיכומטרי לאחר שרכשתם ידע בסיסי, תוכלו להתרכז בפיתרון מהיר של השאלות בלי להסתבך עם חישובים טכניים.

חזרה על חוקי הגיאומטריה

אמנם תחזרו על כל החוקים החשובים בקורס, אך מומלץ לרענן אותם טרם הקורס באמצעות המאמן האישי באתר שלנו שיזכיר לכם כל מה שכבר הספקתם לשכוח.

חדר כושר למוח

סיפרו לכם שנולדתם עם פוטנציאל מסויים והמטרה שלכם בחיים היא לממש אותו? היום המדע כבר מראה שטעו! יצרנו עבורכם מעבדה קוגניטיבית שלא רק תעזור לכם לממש את הפוטנציאל שלכם - אלא גם תרחיב אותו! פשוט כך - חדר כושר למוח. זיכרון לטווח קצר, מולטי-טסקינג ומיקוד קשב הן רק חלק מהיכולות הקוגניטיביות שנדרשות בבחינה ושתוכלו לשפר משמעותית באמצעות משחק במעבדה הקוגניטיבית. האפליקציות המיוחדות מחכות לכם!

יש עוד מגוון רחב של תרגול באתר ובאפליקציות שניתן לבצע והכל תלוי רק בכם.

אמנם, למרות החשיבות הרבה של ההכנה לקראת הקורס, חשוב גם לנצל את התקופה לטובת צבירת כוחות לתקופת הקורס. באמצעות איזון נכון בין לימוד, מנוחה ושאר העיסוקים שלכם, תגיעו לקורס חדים, רעננים (מבחינת הידע ומבחינת הנפש) ומוכנים לאתגר. בהצלחה!