תרגול פסיכומטרי

חברים, אין אפס, גם לא כשעושים פסיכומטרי. אם אתם רוצים לעשות מבחן פסיכומטרי כמו שצריך ולהוציא את הציון הכי גבוה שאתם יכולים יש לנו רק שתי מילים עבורכם: תרגול פסיכומטרי. אפשר גם שלוש מילים: המון תרגול פסיכומטרי. רוצים ארבע מילים או שהבנתם? תרגול פסיכומטרי יסודי ברמה הגבוהה ביותר הוא הדבר הכי חשוב בכל קורס פסיכומטרי. זה נכון שצריך להבין את החומר, לקלוט, להקשיב, אבל אם תשאלו אותנו זה רק 20% מהעבודה. שאר ה-80% תרגול פסיכומטרי. שוב. ושוב. ושוב. זה המפתח האמיתי. ככה עושים מבחן פסיכומטרי כמו שצריך. ככה מוציאים את הציון שרציתם וככה מסיימים עם הפסיכומטרי בפעם אחת. אז תנשמו עמוק, תסגרו שנייה את הפייסבוק, ותתחילו לתרגל פסיכומטרי. זה נכון שיש 5 מועדי פסיכומטרי בשנה, אבל תגידו את האמת רגע: אתם באמת רוצים לעשות את זה שוב? קדימה, לתרגל!

כשאתם מבצעים תרגול פסיכומטרי מומלץ לשים לב לכמה דברים: שימו לב שאתם לומדים מטעויות. בחיים לרוב האנשים קשה להודות בטעויות, למעשה יש כאלה שלא טעו כבר שנים. אבל כשאתם חושבים פסיכומטרי תרגול זה אחד הדברים הכי חשובים ובתרגול חייבים ללמוד מטעויות. כשאתם מבצעים תרגול פסיכומטרי לקראת מבחן פסיכומטרי טעויות הן החברות הכי טובות שלכם. תכירו אותן, תחקרו עליהן, תבינו אותן. עדיף שהן תבואנה עכשיו מאשר במבחן עצמו, לא? מניסיוננו מי שטועה פעם אחת כבר לא חוזר על אותה טעות בכוונה. אך מי שטועה בלי לדעת, ימשיך לטעות שוב ושוב. אנחנו ממליצים לעשות מבחנים של מועדי פסיכומטרי קודמים, וכמה שיותר. אם תתנסו בהרבה מבחנים של מועדי פסיכומטרי ברור שתראו יותר שאלות, ואולי תטעו יותר אבל גם תסיקו יותר מסקנות מהטעויות האלה, ומרווח הטעות שלכם כשתעשו מבחן פסיכומטרי רשמי – יקטן.

עוד שאלה ששואלים אותנו תלמידים שעושים קורס פסיכומטרי היא "כמה צריך ללמוד?" חשוב לציין כמה דברים בהקשר הזה: החיים יכולים להמשיך תוך כדי קורס פסיכומטרי, לא צריך להתפטר מהעבודה ולהיפרד מהחברים. אבל כן מומלץ להשקיע את מלוא המרץ, לבצע תרגול פסיכומטרי כפי שהמורה הנחה אתכם. עם כל הכבוד לאלה שעושים תרגול פסיכומטרי חינם באינטרנט, הם עושים זאת בלי מורה, אין להם למי לפנות אם הם לא מבינים. בתקופה הזו של קורס פסיכומטרי, זה צריך להיות הדבר הכי חשוב. כדאי להוריד מינונים של הפרעות ואטרקציות אחרות, ולהתמקד נפשית בתרגול פסיכומטרי. יחד עם זאת, אל תצאו מפרופורציות. חשוב גם לשמור על בריאות הגוף והנפש. דאגו לשינה מספקת בלילה (7 שעות!). השתדלו לצמצם בבילויים, אבל הרשו לעצמכם להתפרק מדי פעם. פנו לעצמכם כמה שעות לימוד יומית, מצד שני, השאירו גם זמן לדברים אחרים, לא פסיכומטרי. אם אתם צריכים עצה, או לבנות תוכנית תרגול פסיכומטרי מסודרת עם לוח זמנים אישי, אתם יותר ממוזמנים לפנות למורה שלכם והוא או היא ישמחו לעזור לכם, אל תשמרו דברים בבטן.

נכון, במהלך קורס פסיכומטרי צריך ללמוד הרבה. חלק מהלימוד יאתגר את המוח וחלק את הלב והרגש. חובה עלינו להשקיע את מירב מרצנו אך בדרך אסור לאבד את השפיות (בריאות גוף ונפש) . אנחנו הרי מעוניינים להגשים לעצמנו חלום, אז הקדישו לו תשומת לב ומרץ ותנו את כל כולכם! בהצלחה!