Google+      
תמונת רקע למאמר על לימוד אנגלית

"מילה שלי, משחקי אנגלית זו הדרך לצורך תרגול באנגלית"

החלטנו ללכת לדבר עם אחד התלמידים בקורס אנגלית מדוברת שלנו, כדי שתשמעו את ההתרשמות ממקור ראשון. יואב, בן 26 ביקש שלא נזהה אותו בשמו ובגילו, ולכן נקרא לו בשם הקוד י'26.

שאלנו אותו מה הוא חושב על הקורס ומה ההבדל באנגלית בתחושה לפני ואחרי הקורס. הוא נכנס למונולוג די ארוך: "הגעתי לקורס במצב די מבאס מבחינת האנגלית, שנאתי אנגלית בבית ספר, לא הייתי עושה תרגול באנגלית בכלל. אוצר מילים באנגלית? רק yes או no וכאלה. טוב, אולי אני מגזים קצת אבל באמת, לא היה לי אוצר מילים באנגלית כמעט בכלל. שיעורי בית? לא הייתי עושה, מקסימום הייתי מעתיק בהפסקה, תרגול באנגלית היה הדבר שהכי שנאתי בבית ספר, אפילו מתמטיקה פחות שנאתי. לפעמים בכלל הייתי מבריז עם חבר והולך אליו הביתה לשחק במחשב. כמובן שלא היה אתר ללימוד אנגלית לי בבית לא הייתה תוכנה ללימוד אנגלית. הסתרתי את מצב האנגלית מההורים, איכשהו הצלחתי להעתיק קצת במבחנים והייתי מסיים עם ציון 70 בתיכון.

ציון 70 בשביל ההורים שלי זה לא סיבה לדאגה, זה ממוצע כזה. משחקים ללימוד אנגלית? יכול להיות שהיו בשיעורים שלא הייתי כי הברזתי. בגדול לא זכור לי משהו כזה. בשבילי משחקי אנגלית זה מה שהיינו משחקים במחשב אצל חבר שלי כשהיינו מבריזים. סיימתי את התיכון בלי באמת לדעת אנגלית. פעם אחת טסתי ללונדון, והיה לי ממש קשה להסתדר. לא הבנתי בשום מקום מה אמרו לי ואיזה נהג מונית עשק אותי ב-20 פאונד. כשחזרתי לארץ הבנתי שאם לא הצלחתי להסתדר בלונדון הלך עלי. אם אני רוצה להיות מסוגל להסתדר בעוד מקומות חוץ מראשון לציון אני חייב ללמוד אנגלית כמו שצריך.

הבנתי גם שעם כל העושר של התכנים באינטרנט, הרי רוב התכנים השווים כתובים בכלל באנגלית ולי אין גישה כי אני לא קורא כמו שצריך. נשארתי עם Ynet, וחורים ברשת. עם כל הכבוד, זה לא רציני. רציתי לקרוא על דברים שמעניינים אותי באנגלית אבל התקשיתי בקריאה וממילא אוצר מילים באנגלית זה לא הצד החזק שלי. בקיצור הבנתי שאני צריך קורס. חיפשתי בכל מיני מקומות. וכמו כל דבר שמחפשים קודם כל חיפשתי בחינם. אז חיפשתי אתר ללימוד אנגלית או תוכנה ללימוד אנגלית שזמינים ברשת בחינם. מצאתי כל מיני דברים ואפילו התחלתי שניים אבל זה לא רציני, לא הבנתי מה השיטה ומה הם רוצים, ואם היו לי שאלות לא היה לי את מי לשאול. אז נשארתי לבד עם כל סימני השאלה. לא משנה תרגול באנגלית או לא. וניסיתי לעשות זה לא שהתעצלתי.

אחר כך הבנתי שאם אני ברמת אנגלית למתחילים עדיף שיהיה לי גם מורה אנושי ונושם. אז חיפשתי קורס אנגלית, הלכתי לכל מיני והתעניינתי. ובסוף החלטתי על High Q לא יודע למה בתכלס, לפעמים אני לא טוב כל כך בסקר שוק. הייתה לי תחושה שיהיה בסדר, וגם העניין של הכיתות הקטנות נראה לי הגיוני בשביל המצב שלי. לא שאלתי מה השיטה, חשבתי זה דקדוק ותחביר כמו שעושים בתיכון רק יותר לאט. בטח עובדים גם על אוצר מילים באנגלית. הייתי מוכן להרבה תרגול באנגלית. תרגול משעמם.

אבל הופתעתי מאוד. השיטה מאוד נעימה, מתבססת הרבה על משחקים ללימוד אנגלית? בעיקר במחשב, משחקי אנגלית הפכו לתחביב שלי, זה לא מרגיש כמו לימודים בכלל. זה כאילו אני משחק נגד עצמי ומנסה לנצח. זה אתגר נחמד כזה. אחלה דרך ללמד. יש להם אתר ללימוד אנגלית שמלא משחקי אנגלית. זה לא בדיוק תוכנה ללימוד אנגלית זה יותר כמו אפליקציות כזה שאתה נכנס ויש משחק כזה, משחק כזה, תלוי מה בא לך באותו רגע. קל לעשות תרגול אנגלית כשאתה לא מבין שאתה עושה תרגול אנגלית.

הכיתה הייתה באמת נורא קטנה. היו איתי עוד 3 תלמידים בסך הכל, לפעמים 2 אם מישהו לא הגיע. המורה הרשים אותי מאוד, כי הוא פשוט עם סבלנות בלי סוף ונראה היה שהוא מנוסה מאוד למרות שנראה רק קצת יותר גדול ממני בגיל. היו לי הרבה פחדים, התביישתי לדבר בחברה, נאטמתי כשדיברו איתי אנגלית, לא הצלחתי להקשיב ולהבין. כשנותנים לי זמן אני יותר טוב, אבל קשה לי על המקום. המורה הסביר לי איך להתמודד עם זה, נתן לי תרגול באנגלית שמתאים למצב שלי. עשיתי את זה בבית, הגדלתי לאט לאט אוצר מילים באנגלית וזה היה פשוט כיף, כי הרגשתי שיפור כל הזמן וזה נותן לך מוטיבציה. היום אין לי בעיה לקשקש קצת באנגלית, אני לא איזה פרופסור לאנגלית שלא תבין, אבל השיפור בחודשיים הוא עצום. ובעיקר אין לי יותר פחד. אני רוצה לציין שיש ל-High Q אתר ללימוד אנגלית באמת ברמה גבוהה מאוד, ואני חושב שכל מי שיש לו את הפחדים שהיו לי צריך לשקול ברצינות להירשם לקורס הזה. תשמעו מה אני אומר, משחקים ללימוד אנגלית זו הדרך"