Google+ 
תמונת רקע למאמר על לימוד אנגלית

אנגלית שוטפת או: לימוד אנגלית במקום 'על אנגלית'

 

זוכרים את שיעורי האנגלית בבית ספר? איזו תקופה נפלאה, נכון? היו צחוקים. זוכרים שהיה אחד שהפריע כל הזמן? קטעים. ומה עם שיעורי הגראמר? וחוקי ה-Present Simple, Past Progressive, שאלות WH, ומה עם Past Progressive continuous, זוכרים? גם אנחנו לא.

אל תרגישו רע, זו לא אשמתכם שבתי הספר מלמדים אנגלית בשיטה שהיא איך נאמר, קצת לא אפקטיבית. כלומר, המקצוע "אנגלית" מופיע במערכת השעות, אפילו כמה פעמים בשבוע, אבל בפועל המורים (שלא באשמתם) לא מלמדים את השפה האנגלית, הם מלמדים על השפה האנגלית. במילים אחרות, במקום לימוד אנגלית שיאפשר לכם לדבר בצורה שוטפת ולדעת להשתמש באנגלית בצורה שתעזור לכם בחיי היומיום, בעבודה, בעסקים, אתם נאלצים ללמוד אנגלית על ידי חוקי השפה ומצפים מכם ליישם אותם בכל רגע נתון. כמובן שכדי ליישם חוקים כלליים על מקרה ספציפי צריך לחשוב, וחשיבה לוקחת זמן ותגידו ביי-ביי לאנגלית שוטפת.

למה לימוד אנגלית לילדים זה המודל שלנו

לימוד שפה זרה (כל שפה) חייב להיות זהה לצורה בה ילדים לומדים שפה, הם קולטים נורא מהר נכון? מה הסוד שלהם? המוח שלהם הוא כמו ספוג? לא מדויק. פשוט מלמדים אותם אחרת. איך ילדים לומדים לדבר עברית למשל? עם חוקים ודקדוק? ממש לא. הם עושים את זה פשוט על ידי זה שהם שומעים את הוריהם, וחוזרים אחריהם, ולפעמים טועים ומתקנים אותם וזה בסדר. ככה לומדים.

וכשאתם באים ללמוד אנגלית במה אתם שונים מילדים שלומדים לראשונה לדבר עברית? לימוד אנגלית לילדים לדוגמה, שונה מלימוד אנגלית למבוגרים, כי אתכם המבוגרים המורים מנסים ללמד חוקים. וכאמור, למוח לוקח זמן לשלוף חוקים וליישם. לכן לימוד אנגלית לילדים זה המודל. ככה משפרים את השפה בזמן קצר מאוד.

לימוד אנגלית בשיטה הקוגניטיבית שפיתחנו יגרום לפחד שלכם להיעלם, החרדות יתאדו. השיטה הקוגניטיבית מתבססת על המון תרגול ועל סוג זיכרון הנקרא "פרוצדוראלי", המאפשר שליפה מהירה מאוד של המידע בעת הצורך. ממש כמו רכיבה על אופניים או נגינה על גיטרה. זה בא טבעי, לא צריך לחשוב על זה בכלל, זה חף ממאמץ – בדיוק כמו שפת אם. אילו רק לימוד אנגלית למבוגרים היה מתבצע כמו לימוד אנגלית לילדים, לא היינו מדברים כאן עכשיו. הרי כולכם למדתם 12 שנים בבית ספר, לא?

דה גוד ניוז

אבל בואו נשים את העבר מאחורינו. זה המצב. הבשורות הטובות? יש לנו קורס אנגלית שיכול לתקן אותו. בקלות. בתוך חודשיים. תקראו טוב-טוב את המשפט הבא: בתוך חודשיים אתם מדברים אנגלית שוטפת. גם אם אתם ברמת אנגלית למתחילים. איך זה יכול להיות? הנה איך (אגב, "מילה מהמורה" ו"מילה מתלמיד" מבוססים על שיחות אמיתיות עם מורים ותלמידים) :

 • הניסיון שלנו זה הרווח שלכם: קודם כל נספר לכם שאנחנו מלמדים אנגלית ברחבי העולם, בהצלחה עצומה, כבר 10 שנים. זהו קורס של English2go שהיא חלק מקבוצת High-Q העולמית. אלפי תלמידים מסיימים לימודי אנגלית אצלנו בכל שנה ומשפרים את השפה.
  מילה מהמורה: "כשאני שומע תלמיד שלפני חודש לא הוציא מילה באנגלית, מדבר אנגלית שוטפת, זה אושר גדול".
  מילה מתלמידה: "לא יאמן, ללמוד אנגלית בלי ללמוד דקדוק. מי ידע שזה אפשרי"
 • תיפרדו מהפחד: אתם מפחדים לנסות לדבר אנגלית? אם אתם נקלעים לשיחה באנגלית אתם פשוט מהנהנים וחוששים לנסות? אותנו אתם לא מפחידים. פה לא לומדים כללים וחוקים, פה זה לימוד אנגלית מדוברת. בלי חוקים וכללים מעיקים. לימוד אנגלית אצלנו יאפשר לכם להתחיל לדבר בלי לחשוש, המורים שלנו ילוו אתכם בכל צעד בדרך, ולאט לאט תיפרדו מהחרדות האלה שליוו אתכם כל החיים. זה עובד.
  מילה מהמורה: "תשכחו מלשבת מול ספר חוקים ולשנן. זה לימוד אנגלית של שנות ה-80. פשוט תשכחו מזה"
  מילה מתלמידה: "השיטה מצוינת כי בשיטה הזאת אני לא מתביישת לשאול שאלות"
 • פשוט תזרמו עם זה: : אנחנו לא נלמד אתכם תחביר, חוקים, כללים, יוצאים מן הכלל. פשוט לא. מחקרים מראים שהמוח עובד בצורה כזו (נקרא לה צורה ליניארית), המוח רוצה לזרום, לנוע בחופשיות, לא להיות כלוא, המוח האנושי רוצה לעבוד בצורה אחרת (נקרא לה צורה אסוציאטיבית). שחררו את עצמכם!
  מילה מהמורה: "ואיך למדתם לדבר עברית? היה לכם מורה כשהייתם תינוקות?"
  מילה מתלמיד: "לפני הקורס? לא ידעתי להוציא מילה וכבר אחרי חודש אני מרגישה שיפור"
 • מבני שפה במקום חוקים: לימוד אנגלית אצלנו זה לא ללמד דקדוק. אצלנו לא משננים כללים. הכללים הללו הם הסיבה שתלמידים רבים מסיימים את כיתה יב' ולמעשה לא יודעים אנגלית. אז מה כן משננים אצלנו? משננים מבני שפה. כל הלימוד כולו מבוסס ים דוגמאות. ככה מבצעים לימוד אנגלית בצורה הכי נכונה שיש.
  מילה מהמורה: "אחרי זמן די קצר, כשאתה סגור על 10 מבני שפה אתה מתגבר על כל החרדות הפסיכולוגיות שהיו לך כל החיים".
  מילה מתלמידה: "לא צריך כל הזמן לדבר על כללים וחבל שלא מלמדים ככה בבית ספר. מי צריך חוקים, צריך רק לתרגל. ואיך אומרים? קשה באימונים קל בקרב"
 • זה מהיר: השיטה הזו (שנקראת השיטה הקוגניטיבית) היא השיטה המהירה ביותר בעולם ללימוד שפה זרה. זה בדוק, זה מוכח במחקרים.
  מילה מהמורה: "כשאתה לומד מדוגמאות, אתה לומד לדבר שפה. השפה עובדת בשבילך ולא ההיפך"
  מילה מתלמיד: "אני מורה ואני חושב שכך צריך גם ללמד בבתי ספר ולכן אמליץ על הקורס"
 • אם אין לכם מה להגיד, תשירו: לימודי אנגלית אצלנו מתבצעים גם דרך שירים, בעיקר של הביטלס. זוכרים את מבני השפה שדיברנו עליהם קודם? הרבה יותר קל לזכור מבנה בשפה האנגלית כשהוא מופיע בשיר. למי יש סבלנות (ויכולת) לקרוא 20 פעם מבנה בשפה עד שהוא מוטמע? גם לנו אין. לעומת זאת כשהמבנה הזה מגיע בתוך שיר נחמד, אפשר לשמוע אותו בלי סוף. פתאום החזרה והלמידה לא נראית כל כך בלתי אפשרית.
  מילה מהמורה: "let it be, let it be, let it be, let it be"
  מילה מתלמיד: "let it be, let it be, let it be, let it be"
 • אין קשר לאינטליגנציה: בואו ננפץ פה מיתוס אין ללימודי אנגלית שום קשר לחכמה. זה משהו אחר, זו יכולת אחרת. אצלנו בכיתה כולם שווים, זה לימוד ללא מאמץ או פחד אבל כן עם שינון מבני שפה.
  מילה מהמורה: "כולם יכולים לדבר אנגלית שוטפת. בלי יוצא מן הכלל. נקודה"
  מילה מתלמיד: " יש בכיתה הרגשה של שיעור פרטי, אנחנו רק 4 תלמידים וככה זה הכי נכון"

תראו, אם מצב האנגלית שלכם אפילו טיפה מפריע לכם, מה הטעם לחכות עם זה? אם תתחילו ללמוד אנגלית עכשיו, בעוד חודשיים, אחרי קורס אנגלית לא ארוך אבל חכם במיוחד, כל זה יכול כבר להיות מאחוריכם ותוכלו לפטפט חופשי באנגלית, עד שכולם יתחננו שתסתמו רגע. לא עדיף? התקשרו עכשיו 1-800-80-80-80 וקבלו את כל הפרטים או דרך דף צור קשר באתר שלנו. שיהיה גוד לאק!