Google+      
רקע למאמר על קורס פסיכומטרי
כלים להצלחה בפסיכומטרי

רוצה להיות תלמיד פסיכומטרי לדוגמא? תעשה סימולציות!

רוב האנשים שונאים מבחנים, מכל הסוגים, בצדק. מבחנים מעמידים אנשים תחת זכוכית מגדלת, מגדילים את המגרעות, מעמידים את כולנו באור הביקורת והתוכחה. מבחן פסיכומטרי לדוגמא, בעייתי גם כן בתחום הזה, אך הוא לפחות מבחן יחסי, ולכן ציון פסיכומטרי נבנה ונוצר ביחס רק לנבחנים אחרים באותו מועד פסיכומטרי.

בנוסף לחשיבות של לימוד מעמיק כמו תרגול פסיכומטרי עשיר, יש חשיבות גבוהה במיוחד לקבל כלים פסיכומטריים נוספים, כדוגמת משמעת עצמית, בגרות וכו' - כלים שאין לאחרים, שבעזרתם נוכל להרים כל ציון פסיכומטרי לגבוה יותר מזה של התלמיד הממוצע. אבל רגע, מה אפשר כבר לעשות שאחרים לא עושים מבחינה פסיכומטרית? הרי כולם פותרים שאלות, מבצעים תרגול פסיכומטרי, חוזרים על הנושאים הדרושים ומקווים לטוב. מה בכל זאת יכול להבדיל בינינו לבין כל השאר, ועוד בצורה משמעותית? התשובה לכך נעוצה במשפט ׳אין חכם כבעל ניסיון׳ – ואחרי קורס פסיכומטרי אצלנו תבינו את המשפט לעומק. (ואולי אפשר אף לומר 'אין חכם כבעל ניסיון של מועדי פסיכומטרי קודמים', אל דאגה – אין הכוונה לגשת לכמה מועדים רשמיים, מיד תבינו)

מועדי פסיכומטרי ישנים, יש להם ערך רב

בכל תחום בחיים (ובהתאמה - גם מועדי פסיכומטרי), בכל נושא ובכל עבודה, ניסיון הוא מצרך מבוקש. האדם הוותיק והמנוסה יודע לצאת בקלות ממצבים מסובכים, מצבים שה׳צעיר׳ הלא מנוסה יכול להיתקע בהם המון זמן. המטרה שלנו בסוף קורס פסיכומטרי ארוך, היא לצבור ניסיון פסיכומטרי עשיר. רק עם קורס פסיכומטרי ב-High-Q נוכל, בצורה זו, להעלות כל ציון פסיכומטרי למקסימום. בגרות וניסיון שכזה ייתן לנו את הכוח והיכולת להצליח יותר מכל השאר בסיום מבחן פסיכומטרי. נדע איך להתמודד עם סוגי שאלות שלא הכרנו, מתי לדלג על שאלות ולחזור אליהן בסוף, וכך נדע איך להגיע אל מבחן פסיכומטרי אמיתי כשאנחנו הכי לא מתרגשים ממנו - הרי אנחנו תותחים, לא?

אוקיי, אז ניסיון זה שם המשחק. אבל איך משיגים אותו? התשובה לכך היא, במילה אחת: סימולציות, כלומר לעשות עוד מבחן פסיכומטרי לדוגמא. ועוד אחד. ועוד אחד. תחשבו על זה - מה יכול לדמות יותר את הדבר האמיתי מהתנסות חוזרת בניסוחים שונים המרכיבים מבחנים פסיכומטריים שבנויים בצורה זהה, עם אותם סוגי שאלות, באותה רמה ובאותם זמנים? מה יכול לגרום לנו להכיר יותר טוב דרכי התמודדות פסיכומטריות נכונות עם כל השאלות והנושאים שבכל מבחן פסיכומטרי מ... ובכן, התמודדות עם כל השאלות והנושאים שבמבחן? כן חבר׳ה, כמה פשוט ככה גאוני. סטטיסטיקה שנאספה במשך מועדי פסיכומטרי רבים הוכיחה כי תרגול רק של סימולציות פסיכומטרי לדוגמא הרבה יותר מאשר תרגול פסיכומטרי של שאלות בודדות ונושאים ספציפיים. כבר בתחילת הקורס תעשו מבחן פסיכומטרי לדוגמא כדי להעריך את רמתכם בתחילת הקורס וכדי לבנות לכם תכנית אישית. בהמשך הקורס תעברו המון סימולציות בחינה, מתוכן 9 ייערכו בכיתה ובתנאים זהים לבחינה האמיתית – זו אחד היתרונות של קורס פסיכומטרי אצלנו. כשפותרים סימולציה אנחנו בעצם עושים מבחן פסיכומטרי לדוגמא לכל דבר: קורס פסיכומטרי אצלנו מכין להתמודדות עם נושאים שלמדנו, לעבודה בצורה מחושבת ונכונה עם הזמנים וכמובן, אך גם מכין ללחץ של הדבר האמיתי. אחרי שנוציא את הלחץ במשך אותו קורס פסיכומטרי ועל-ידי סימולציות רבות, נבוא למבחן רגועים - הרי זה בסך הכל עוד סימולציה... ואיך אומרים? כדי להיות תלמיד פסיכומטרי לדוגמא, צריך לעשות מבחן פסיכומטרי לדוגמא (או בעצם הרבה כאלה)

רגע אחרי הרשמה לפסיכומטרי: סימולציה

הסימולציות שנערכות כבר מתחילת הקורס תאפשרנה לכם להכיר את המבנה של המבחן פסיכומטרי ואת עצמכם כנבחנים בצורה הדרגתית ולא בלחץ של המרתון. חייבים לזכור שמדובר לא רק בחומר שיש ללמוד במשך אותו קורס, אלא גם בסוג בחינה שעוד לא נבחנתם בה בעבר ויש להתרגל אל מבנה הבחינה ולא רק לחומר עליו תיבחנו.

לא פחות חשוב מכך – במשך הקורס, הסימולציות מאפשרות מעקב צמוד אחר הישגי התלמיד בפרקים השונים. כל נתוני הסימולציה שנאספו במשך קורס פסיכומטרי ועד למרתון, חשופים דרך אתר האינטרנט גם לתלמיד עצמו וגם למורה, אשר משתמש בהם כדי לזהות את נקודות החוזק והחולשה של כל תלמיד ולהתאים לו את עבודה פסיכומטרית אישית, תרגולים פסיכומטריים אישיים הנדרשים בשביל הצלחתו לאורך קורס פסיכומטרי ספציפי, וכמובן בבחינה. מעבר למבחן פסיכומטרי לדוגמא באתר כלים פסיכומטריים מתקדמים לניתוח סימולציות כגון ה-Analyzer וה-SWOT, שמאפשרים הסקת מסקנות מדויקות מכל סימולציה על הנושאים הספציפיים שלהם התלמיד צריך להקדיש תרגול פסיכומטרי נוסף. תחקור עצמי מעמיק של הסימולציה בבית על ידי כל תלמיד מאפשר לו לזהות את סוגי הטעויות השכיחות אצלו בעת בחינה וכך ללמוד להימנע מהן ולעבוד בצורה נכונה ויעילה יותר בפעמים הבאות.

מבחן פסיכומטרי מוצלח = תרגול + ניסיון

לסיכום – ואחרי קורסים פסיכומטריים רבים שהוכיחו זאת - הבנו שסימולציה היא כלי יעיל בטירוף, מובן למה חשוב לעשות הרבה כמוה ולמה כל-כך חשוב להיפגש איתה מהרגע הראשון בו נתחיל ללמוד לפסיכומטרי. אז הנה חתיכת משוואה ששווה לשנן לפני שמתחילים ממש ללמוד: הרבה סימולציות שוות להרבה ניסיון, ששווה, כמו שראינו, להמון נקודות בפסיכומטרי .